9 Ocak 2013 Çarşamba

CLUTCH ÇANTA YAPIMI


EVDE ŞIK CLUTCH ÇANTA YAPIYORUZ KIZLAR


MALZEMELERİMİZ
- Şeffaf Tutkal Mod Podge ( Kuruduğunda beyaz renk vermiyor içine koyduğunuz renkte kalıyor )
- İstediğiniz renk sim olabilir minik taşlar yada boncuklar olabilir yada sadece renk vermek için boya olabilir
- Çanta için gözlük kabı yada benzer bir şey varsa elinizde oda olabilir
- Hayvan Figürünü boyamak için sprey boya
- Son olarak çantamızın üst süsü için oyuncak hayvan vb. figür. Dilerseniz siz bunun yerine aklınıza gelen başka bir şeyde kullanabilirsiniz kocaman yas olabilir yüzük olabilir artık orası yaratıcılığınıza kalmış. Hem o zaman sprey boya için ayrı masraf yapmanıza gerekte kalmaz


 1) İlk olarak bir kasenin içine şeffaf tutkal ve simi koyup karıştırıyorsunuz( siz ne ile renk vermek istiyorsanız onu katabilirsiniz)

 2) Çanta olarak kullanacağınız malzemeyi burada gözlük kabı kullanılmış güzelce yaptığımız karışımı fırça yardımıyla kaplıyoruz.

3) Kuruyuncaya kadar öylece bırakıyoruz.


4) Kuruduğundan emin olduğumuzda bir kat sadece şeffaf tutkal daha geçersek daha sağlam ve kullanışlı olur zannediyorum.
5) Çantamıza süs olarak kullanacağımız at figürünü sprey boya ile boyayıp kuruduktan sonra çantamızın açıldığı noktaya yapıştırıyoruz.


 6) Veeeeeee SONUÇ ŞAHANE değilmiiii =)))

Bende bu projeyi ilk gördüğümde çok beğenmiş bir hevesle siyah minik simler ve gözlükçüden ona uygun gözlük kabı almıştım ancak Mod Podge'yi buralarda bulamadım Koçtaş ve Tekzene baktım oralarda da bulamayınca ertelemek zorunda kaldım. Şimdilik beklemede ama listemde yapılacaklar arasında duruyor. İnşallah en kısa sürede hayata geçirebilirim. Eğer aranızda yapan olursa mutlaka benimle iletişime geçsin blogda yayınlayalım ...
Size Kolay Gelsin Kızlar

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder