29 Nisan 2013 Pazartesi

NEON RENGİ TAŞLI TOKA YAPIMI


Bu güzel cicileri bir arkadaşımın dünyalar tatlısı kızı için yapmıştım. Siz itediğiniz ölçüde değişik taşlar ile uygulayabilirsiniz artık o yaratıcılığınıza kalmış=))

Malzemeler
1) İstediğiniz renk tül yada kurdela
2) Soğuk silikon 
3) Renkli boncuklar
4) İnce keçe
5) Cetvel, Kalem, Renkli ojeler


Öncelikle keçemizin üzerine istediğimiz ölçülerde fiyonk deseni çiziyoruz daha sonrada üzerine yapıştıracağımız boncukların rengine uygun ojelere boyuyoruz ki boncukların altından beyaz beyaz sırıtmasın =)) tabi isterseniz keçenizi boncukların renginde alabilirsiniz ama ben sadece bu tokalar için kullanacağımdan tek renk alıp boyamayı tercih ettim.Ojeler kuruduktan sonra silikon yardımı ile boncuklarımızı sık bir şekilde keçenin üzerine yapıştırıyoruz


Boncuklar kuruduktan sonra boncukların rengine uygun kurdelamızı bir kaç kat katlayıp keçenin altına fiyonk oluşturacak şekilde yerleştirip ip yardımı ile sağlamlaştırıyoruz.


Son olarak tokacılardan alabileceğiniz böyle minik tokların üzerine yaptığımız fiyonkları silikon aracılığı ile yapıştırıp kurumasını bekliyoruz. Sonuçta bu cicilere sahip oluyoruz. Sizde gerek kendinize, gerek çocuklarınıza gerekse arkadaşlarınıza yapabilir, hatta hediye edebilirsiniz, hadi kolay gelsin kızlar ;)
1 yorum:

  1. Çok güzel bir fikir neon delisi olan kızıma denemeliyim bende
    Ellerine sağlık
    www.gullereledikis.blogspot.com

    YanıtlaSil